Foothills / Duck-Rabbit / Olde Hickory – Olde Rabbit’s Foot

DSC_0585 Foothills / Duck-Rabbit / Olde Hickory – Olde Rabbit’s Foot. Trzy piwa w jednym. Pora na drugie piwo z Karoliny Północnej, i znów z browaru Foothills, choć nie tak zupełnie do końca. Olde Rabbit’s Foot to blend trzech imperial stoutów z trzech różnych browarów: Olde Hickory Brewery (Hickory, NC), The Duck-Rabbit Craft Brewery (Farmville, NC) oraz Foothills Brewing (Winston-Salem, NC), które po zmieszaniu leżakowały w beczkach po bourbonie z Kentucky. Oprócz standardowych składników przy produkcji tego piwa użyto dodatkowo miodu i ziaren kakaowca. Opakowanie tradycyjne czyli bomber, etykieta ładna, stylizowana na moje oko na początek XX wieku, a przynajmniej tak mi się to kojarzy. Etykieta mówi, że jest to special release 2017. Zapowiada się naprawdę intrygująco!

Piwo czarne, nieprzejrzyste. Beżowa, dość obfita piana. Opada powoli, zostawiając przez chwilę solidną warstwę, ale finalnie redukuje się ona do zera. Aromat bardzo słodki: słodka czekolada, karmel, wanilia, melasa, ciemne suszone owoce – figi, daktyle, rodzynki, które w miarę picia wychodzą na pierwszy plan. Nie ma tutaj zbytnio kawy, której można by się spodziewać. Beczka nie jest tak intensywna jak w przypadku Sexual Chocolate, ale obecna. Alkoholu zero, przynajmniej w aromacie. Wysycenie średnie, zdecydowanie niższe niż w poprzednim piwie z Foothills. W smaku też zdecydowanie słodko. Piwo pełne, wyklejające. Goryczka umiarkowana. Dominuje czekolada i suszone owoce kolonialne. Posmak słodki, długi, daje o sobie wyraźniej znać leżakowanie w beczce po bourbonie. Nie ma tutaj żadnej kwaśności, jest przede wszystkim słodycz.

Olde Rabbit’s Foot to amerykański imperial stout inny niż te które piłem do tej pory. Sporo jest tu suszonych owoców, z figą na czele, kojarzących mi się bardziej z piwami belgijskimi. Nie ma dużo kawy, paloności, goryczka jest umiarkowana. Jest słodko i przyjemnie. Wyśmienite, deserowe piwo. Półkę wyżej niż Sexual Chocolate próbowane wcześniej. Była to moja druga okazja spróbowania piwa z Karoliny Północnej i jak widać, ten kierunek też jest interesujący pod tym względem.

Ocena ogólna 4.8/5

Data butelkowania – ?
Alkohol – 10,13%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
SRM – ?
Cena – ? (prezent z USA)
Skład: ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.