Unbarred/Holler – Acidulated House IPA

DSC_0597 Unbarred/Holler – Acidulated House IPA, kolejny prezent z UK. No to pora na IPA z Wysp, a dokładniej kooperacyjne piwo browarów Unbarred i Holler o nazwie Acidulated House IPA. Patrząc na nazwę jak i skład można spodziewać się mocno cytrusowego i lekko kwaśnego piwa. Opakowanie trochę nietypowe. To znaczy o ile puszka z naklejką to dość częsty już widok, to pojemność 440 ml to chyba dla mnie nowość. Ani to kontynentalne pół litra, ani pinta amerykańska, ani imperialna. Plus tej objętości jest taki, że mogę skorzystać z dawno nieużywanej szklanki przywiezionej z USA. Jeśli wczytamy się w etykietę to dostrzeżemy informację, że jest to produkt wegański. W Polsce wydaje się to zabawna informacja, ale już w UK tradycyjne ale są klarowane przy pomocy karuku, czyli rybiego kleju otrzymywanego z pęcherzy pławnych ryb. Tutaj widocznie na klarowności piwowarom nie zależało.

Piwo jasne, zamglone. Piana minimalna. Aromat intensywny, cytrusowy. Zdecydowanie czuć tutaj dodatek cytryn i limonek. Wysycenie na średnim poziomie. W smaku też dominują zdecydowanie cytrusy. Goryczka umiarkowanie intensywna, krótka. Jak na IPA to nawet można by rzec, że jest ona niska. Posmak, a jakże by inaczej, też cytrusowy. Piwo jest delikatnie kwaśne, ale raczej jest to kwaśność pochodząca od owoców, a nie zakwaszania. Treściwość na średnim poziomie, choć ciała tu raczej nie brakuje. Piwo zdecydowanie lekkie w odbiorze, alkohol niewyczuwalny, bardzo pijalne

Piwo bardzo dobre, ale jednowymiarowe. Cytrusy zdecydowanie tutaj dominują. Pomimo, że jest to całkiem mocne piwo, o zawartości alkoholu 6,5%, to w bardziej kojarzy się z bardzo cytrusowym pale ale niż rasowym IPA. Lekkie, cytrusowe, bardzo orzeźwiające.

Ocena ogólna 4/5

  • Data przydatności – 01/09/2019
  • Alkohol – 6,5%
  • Ekstrakt – ?
  • IBU – ?
  • SRM – ?
  • Cena – ? (prezent z UK)
  • Skład: woda, słód pale ale, płatki owsiane, płatki pszeniczne, słód zakwaszający, chmiele: Citra, Motueka, Ekuanot, zest z limonki, zest z cytryny, zest i sok z pomelo, drożdże West Coast BRY-97. Wegańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.