Asahi – Super Dry

DSC_0354 Asahi – Super Dry. Będzie krótko. No to kolej na drugie piwo z Filipin. Tyle, że jeszcze mniej filipińskie niż poprzednie. Ale że darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda to spróbujemy międzynarodowego piwa japońskiej marki Asahi. Marka japońska, warzone w Tajlandii, kupione na Filipinach, pite w Polsce. Piwo jest dostępne w supermarketach w Polsce, piłem je wiele lat temu także w USA, także marka jest naprawdę światowa. Ciekawy jest za to skład, oprócz wody, słodu i chmielu mamy tapioca syrup. Zakładam, że w Tajlandii jest to tańszy zamiennik słodu niż ryż, kukurydza i inne syropy glukozowo-fruktozowe. Raczej nie spodziewam, się że ma to coś wnieść do piwa, poza ewentualnie większą wytrawnością.

Barwa jasno złota, klarowna. Piana średnio obfita, szybko redukuje się do zera. Aromat nikły, lekko słodowy. Wysycenie średnie. W smaku ciężko się czegokolwiek doszukać. Goryczka niska. Piwo jak najbardziej wytrawne. Nie dzieje się tutaj nic. Ale nie ma też niczego nieprzyjemnego.

No cóż, jest tu tyle i ile się spodziewałem. Lekkie, wytrawne piwo pozbawione zbędnych smaków i aromatów. Delektować nie ma się czym, ale do posiłku, jako nieangażujący napitek, nadaje się jak najbardziej.

Ocena ogólna 2/5

Data przydatności: 08/08/2019
Alkohol – 5%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
Cena – ? (prezent z Filipin)
Skład: water, malt, tapioca syrup and hop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.