Ursus – Retro

DSC_0347 Ursus – Retro. Nepasteurizata. Po piwach z USA, Danii i Izraela przyszła pora na Rumunię. Tym razem nie kraft, a piwo z koncernowego browaru Ursus będącego częścią koncernu Asahi. Ale za to pierwsze piwo z Rumunii! Tym sposobem dopisuję do listy kraj numer 39 jeśli chodzi o pochodzenie piwa. Do degustacji w prezencie dostałem puszkę opisaną jako Ursus Retro Nepasteurizata. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest to typowy jasny lager, tyle, że w wersji niepasteryzowanej, ale za to zapewnie mikrofiltrowanej. Puszka całkiem przyjemna dla oka, choć z niedźwiedziami na etykietach doświadczenia mam średnie.

Barwa jasno złota, piana umiarkowanie obfita – redukuje się po chwili do cieniutkiej warstwy. Aromat delikatnie słodowy, poza tym odrobina miodu. Wysycenie średnie. W smaku piwo nijakie, trochę mdłe. Goryczka niska. Nieco puste w smaku, choć jednocześnie słodkawe. Poza miodem w aromacie nie wyczuwam tutaj większych wad.

Jeśli chodzi o kategorię eurolager to Ursus Retro to wypada delikatnie poniżej średniej, ale piwo jest jak najbardziej pijalne. Mały minus za utlenienie objawiające się aromatem miodowym, a warto wspomnieć, że piwo degustowane było prawie 3 miesiące przed terminem przydatności do spożycia. Najmocniejszą stroną jest z pewnością miś na puszce. Poza tym – ciekawostka z kolejnego odwiedzonego kraju. Dziękuję za pamięć i prezent!

Ocena ogólna 2,5/5

Data przydatności: 20/12/2018
Alkohol – 5,3%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
Cena – ? (prezent z Rumunii)
Skład: ?

Jeden komentarz Dodaj swoje
  1. Dzień dobry,
    poszukuje butelki / butelek rumuńskiego piwa Ursus dla miłośnika trunku, a zarazem solenizanta

    Skłonna zapłacić sporo 😉
    Monika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.