Vocation Brewery – Life & Death

DSC_0204 Vocation Brewery – Life & Death. Prezent z UK. Plusem prowadzenia działalności degustatorsko-blogowej jest to, że rodzina i znajomi przywożą różne ciekawostki z bliska i daleka. Tym właśnie sposobem trafiło do mnie Life & Death czyli IPA z angielskiego browaru Vocation mieszczącego się w Cragg Vale w Yorkshire. Elegancka puszeczka nie czekała zbyt długo w kolejce w odróżnieniu od piw zza oceanu. Zobaczmy zatem co tam warzą w UK, bo od dłuższego czasu nie miałem okazji spróbować niczego stamtąd.

Barwa jasna, złota, w miarę klarowna. Piana biała, średnio obfita, szybko opada. Aromat intensywny, chmielowy. Dominują nuty cytrusów, białych owoców i białego wina. Nie wiem, czym było chmielone to piwo, ale w ciemno stawiałbym na amerykańskiego Mosaica. Wysycenie średnie. Goryczka wysoka, ale nie przesadzona, choć lekko zalegająca. Piwo jest wytrawne, ale nie puste. Jest tu trochę ciała, ale nie zamula. Dobry balans w tym względzie. Tak samo z słodowością i goryczką. W smaku przeważa jednak chmiel, który drapie nieco w przełyku.

Life & Death, choć po nazwie możnaby spodziewać się czegoś innego, pije się lekko i przyjemnie. Bardzo dobre IPA w stylu amerykańskim prosto z UK. Nie pozostaje nic innego jak podziękować za bardzo miły prezent.

Ocena ogólna 5/5

Data przydatności: 23/12/2018
Alkohol – 6,5%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
Cena – ? (prezent z UK)
Skład: ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.