COOP Ale Works – DNR

14-DSC_0182 COOP Ale Works – DNR. Belgian Strong Ale. Degustacji piw ze Stanów ciąg dalszy. Tym razem Belgian Strong Ale z browaru COOP Ale Works w Oklahoma City o wdzięcznej nazwie DNR. DNR to skrót od Do Not Resuscitate, czyli zalecenia o niepodejmowaniu resuscytacji. Do tego adekwatny obrazek na puszce, widok kojarzący się z filmowymi scenami z kostnicy, stopa z karteczką na której spodziewalibyśmy się napisu NN, tudzież w USA Joe Doe, ale zamiast tego mamy logo browaru. Piwo przeleżało u mnie kilka miesięcy w lodówce, ale przy tym stylu nie powinno to zaszkodzić. Zobaczymy zatem czy piwo tak jak zapowiada, zmiata z nóg…

Na początku – mój błąd przy nalewaniu. Piwo pięknie klarowne, bursztynowa i nagle leci z dna szlam. Niestety taka wada puszki, że tego co jest na dnie nie widać przed otwarciem. Piana była, ale zniknęła momentalnie. Wysycenie średnie. Aromat słodki, przyprawowy, z mocno wyczuwalnym cynamonem i nutą suszonej moreli. Aromat słodki, ale w smaku już tej słodyczy nie ma, piwo idzie w kierunku wytrawnego. Goryczka niska, a podanych na puszcze 10% alkoholu nie czuć tutaj absolutnie. Piwo piję się niebezpiecznie lekko. Alkohol daje o sobie znać dopiero po kilku łykach, zostawiając lekko piekący, ale w miarę przyjemny posmak na podniebieniu. Posmak kojarzący mi się z koniakiem. W miarę ogrzewania się piwa, suszone owoce wydają się coraz intensywniejsze w aromacie.

Może nie jest to najlepszy Belgian Strong Ale jakiego w życiu piłem, ale zły nie jest. Pije się bardzo lekko, aromat jest przyjemny, alkohol dobrze wkomponowany. Na minus na pewno osad na dnie, który burzy tutaj wygląd piwa. Jedna puszka to może nie, ale po dwóch to potrafię sobie wyobrazić, że deklaracja DNR mogłaby być niektórym potrzebna.

Ocena ogólna 3,5/5

Data przydatności: 21/11/2018
Alkohol – 10%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
Cena – ?
Skład: ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.