Browar Zamkowy Cieszyn – Ciemna Strona Cieszyna

10-DSC_0837 Browar Zamkowy Cieszyn – Ciemna Strona Cieszyna. Zwycięzca Konkursu Piw Pracowniczych 2017. Żeby tradycji stało się zadość nie mogłem przegapić piwa z Cieszyn uwarzonego na podstawie receptury piwa które wygrało Konkurs Piw Pracowniczych 2017 Grupy Żywiec. W poprzednich latach były to FES i West Coast IPA. W 2017 piwo w stylu Monachijskie Ciemne.

Barwa ciemno brązowa. Piwo klarowne. Piana umiarkowanie obfita, opada po chwili. W aromacie słodkie aromaty, słód, chleb, wszystko na umiarkowanym poziomie intensywności. Wysycenie średnio wysokie. Piwo jest pełne w smaku. Słodowe, chlebowe, nieco karmelowe. Do tego dość niska, ale wyczuwalna goryczka. Posmak delikatnie kwaskowy. Przez swoją treściwość i wysycenie CO2 piwo jest nieco zapychające.

No cóż, ten dunkel to chyba nie do końca moja bajka, pół litra to dla mnie górny limit. Ani to deserowe piwo, ani lekkie, ani aromatyczne. Nie wiem czy to Ciemna Strona Cieszyna, czy styl jako taki, ale nie przemawia do mnie to piwo. Chyba dla porównania muszę poszukać czegoś innego w tym stylu. Jak zwykle ocena wysoce subiektywna, mocno skorelowana z osobistymi preferencjami i dyspozycją dnia degustującego.

Ocena ogólna 2/5

Data przydatności: 05/06/2018
Alkohol – 5,5%
Ekstrakt – 14%
IBU – ?
Cena – ?
Skład: woda, słody jęczmienne: jasny, monachijski, czekoladowy, palony, chmiel Northern Brewer, drożdże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.