Prairie Artisan Ales – Phantasmagoria

06-DSC_0572 Prairie Artisan Ales – Phantasmagoria. Double India Pale Ale z Oklahomy. Kontynuujemy przygodę z piwami z Oklahomy. Tym razem bierzemy na warsztat Phantasmagoria z dobrze znanego m.in. za sprawą Prairie Bomb! browaru Prairie Artisan Ales. Jest to podwójne IPA zapakowane w srebrną puszkę z samoprzylepna etykietą, czyli coś czego w Polsce jeszcze, chyba z jednym wyjątkiem, nie ma. Opis piwa zapowiada mnóstwo owoców, dostateczną goryczkę i balans między słodyczą, a wytrawnością. Oraz podstępne 8% alkoholu. Brzmi obiecująco, zobaczmy zatem jak jest w rzeczywistości.

Podobnie jak przypadku Anthem IPA, choć nie aż tak gwałtownie, piwo wyszło z puszki zaraz po otwarciu. Barwa jasno złota, piwo początkowo w miarę klarowne, ale przegapiłem moment kiedy zaczął wylewać się osad z dna i koniec końców piwo w szkle jest mocno zmętnione. Piana licha. A aromacie intensywne, słodkie owoce tropikalne. Ananas, trochę kokosu, kojarzy się to z pinacoladą. Jest też odrobina mango. W smaku podobnie, sporo owoców tropikalnych. Całość sprawia słodkie wrażenie, ale finisz jest zdecydowanie wytrawny. Wysycenie średnie, dobrze pasujące do tego piwa. Piwo jest dość pełne, goryczka wysoka, ale nie przesadzona, krótka, grejpfrutowa. Alkohol na poziomie 8% absolutnie niewyczuwalny.

Phantasmagoria jest bardzo owocowa, dość goryczkowa i zdradliwie pijalna. W sumie wszystko co zapowiadała etykieta jest tutaj. Mały minus za delikatne przegazowanie i problem klarownością. Poza tym wyśmienite piwo. Co jak co, ale na piwach z Prairie Artisan Ales się jeszcze nie zawiodłem.

Ocena ogólna 4/5

Data przydatności: ?
Alkohol – 8%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
SRM – ?
Cena – ? (prezent z USA)
Skład: ?

Jeden komentarz Dodaj swoje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.