Brokreacja – F*ck The Boundaries

DSC_1031 Brokreacja – F*ck The Boundaries. Imperial Hoppy Gose. Nietypowy wypust browaru Brokreacja – skrzyżowanie lekkiego, słono-kwaśnego pszenicznego Gose, z amerykańskim IPA. Próbowałem tego piwa na drugiej edycji festiwalu Beerweek w Krakowie, ale z tego co pamiętam była to lżejsza wersja. Teraz mamy kolejną warkę, już w butelce, o parametrach typowego IPA – 16 Plato, 6,2% alkoholu, 60 IBU. Piwo zostało kupione u kresu podanego przez browar terminu przydatności, a dodatkowo poleżało jeszcze trochę u mnie w lodówce. Także koniec koniec końców próbuje go jakieś 6 tygodni po dacie. Jak będzie coś nie tak, to pretensje mogę mieć tylko do siebie. Etykieta zupełnie inna niż na bazowej serii piw Brokreacji, zmiast kreskówkowych postaci na ciemnym tle, mamy tutaj pomarańczową etykietę z uzbrojoną w karabin z bagnetem gęsią w pruskim hełmie…

Barwa jasno złota, wręcz słomkowa. Bardzo delikatne zmętnienie. Piana licha i po chwili opada praktycznie do zera. W aromacie amerykańskie chmiele, umiarkowanie intensywne, ale wyczuwalne. Wysycenie średnio niskie. W smaku najpierw słodko, później delikatnie kwaskowato, na na końcu słono. I tej soli jest tu całkiem sporo. Goryczka średnio intensywna, gdzieś to 60 IBU się tutaj gubi w bogactwie smaków. Chmiel i słodycz ciekawie się komponuje z smakiem kwaśnym i słonym. Piwo pije się bardzo lekko. Kwaśność jest na dość niskim poziomie i gdyby nie ta sól smakowałoby to jak podrasowane American Pale Ale. Wymienionej w składzie kolendry w ogóle nie czuję.

Pomimo, że piwo piłem sporo po terminie to nie ma się tutaj do czego przyczepić. Jest chmiel, jest goryczka, jest kwaśność, jest i sól. Ta sól na początku szokuje, ale już po kilku łykach zaczyna się fajnie tutaj komponować. Bardzo ciekawe piwo, a w dodatku bardzo pijalne. W kategorii piwne ciekawostki zasługuje na najwyższą ocenę w mojej pięcio punktowej skali.

Ocena ogólna 5/5

Data przydatności: 23/03/2017
Alkohol – 6.2%
Ekstrakt – 16%
IBU – 60
Cena – 4,5 zł (wyprzedaż – sklep specjalistyczny)
Skład: woda, słody: pszeniczny, pilzneński, zakwaszający, chmiele: Hallertau Blanc, Magnum, Simcoe, Citra, kolendra indyjska, sól himalajska, drożdże US-05.
Pasteryzowane, niefiltrowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.