Alternatywa – 1#1 Vermont IPA

DSC_0977 Alternatywa – 1#1 Vermont IPA. Alternatywa Browar Śląski i jego numerki. Nowy browar, nowy pomysł. Alternatywa Browar Śląski z Rudy Śląskiej postanowił od samego początku systematycznie podejść do sprawy i zamiast bawić się w wymyślanie fikuśnych nazw, swoje piwa po prostu numeruje. Numerki mamy dwa – pierwszy to nazwa głównego stylu, drugi to numer piwa uwarzonego przez browaru. Tutaj mamy 1#1 czyli pierwsze IPA z serii, i już na sam początek modne w 2017 roku w Polsce Vermont IPA. Tak jak w przypadku nazwy, stylistyka etykiety też jest prosta i przejrzysta. Biało-czarna kolorystyka, numer piwa i nazwa stylu i niewiele więcej. Do tego firmowy kapsel i kod QR obok tradycyjnego kodu kreskowego.

Barwa ciemno złota, dość spore zmętnienie. Piania średnio obfita, grubo pęcherzykowa, opada szybciutko. Aromat intensywny, chmielowy, przyjemny. Są cytrusy, jest i żywica. Pachnie to bardzo przyjemnie. W smaku pół wytrawne, goryczka wyczuwalna, ale nie za wysoka. W smaku tego chmielu nieco mniej niż w aromacie, ale też jest jak najbardziej obecny. Wysycenie średnio niskie, całkiem przyjemne. Absolutnie nie czuć alkoholu.

Czy to jest Vermont IPA czy tylko mniej goryczkowe tradycyjne AIPA? Cieżko powiedzieć, jest zdecydowanie mniej mętne niż Vermont IPA w USA. Może do końca nie jest to Vermont IPA, może nie jest to nic odkrywczego i nic nikomu nie urwie, ale na pewno pije się to lekko i przyjemnie. Jak na debiut to całkiem nieźle.

Ocena ogólna 3/5

Data przydatności: 06/08/2017
Alkohol – 6,5%
Ekstrakt – 15%
IBU – 1/5
Cena – 8,9 zł (sklep specjalistyczny)
Skład: woda, słód jęczmienny, pszenica, płatki jęczmienne, chmiele: Simcoe, Amarillo, Citra, drożdże S-04

Jeden komentarz Dodaj swoje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.