Trzech Kumpli – Otwarcie Sezonu

DSC_0849 Trzech Kumpli – Otwarcie Sezonu. Piwo sezonowe. Pora roku może nie do końca, ale cóż darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Pora spróbować saisona z Browaru Lotnego Trzech Kumpli. Próbowany jakiś czas temu Novicius zły nie był, a wcześniej piłem jeszcze kilka razy całkiem dobre inne piwa z tego browaru. Mamy tutaj dość klasycznego, przynajmniej jeśli chodzi o parametry, saisona. Ekstrakt 12,5 stopnia blg, alkohol 5,5%. Ciekawy jest zestaw chmieli użytych w tym piwie, niemiecki Hallertauer, angielski East Kent Golding i czeski Saaz. Jakoś bardziej spodziewałem się tutaj czegoś w stylu słoweńskiego Styrian Golding, ale w sumie nie o chmiele w tym stylu chodzi.

Piwo jaśniutkie, barwa słomkowa, lekko zamglone. Piana obfita, średnio pęcherzykowa, średnio trwała. Aromat słodowy z delikatną nutą przyprawową. Delikatny cytrus, odrobina goździka. Wysycenie wysokie. W smaku piwo wytrawne, kwaskowate, bardzo orzeźwiające. Goryczka niska. Pełnia średnia. Po przełknięciu pozostaje dość przyjemny posmak. Osad drożdżowy mocno zbity na dnie butelki. Lekkie i przyjemne w odbiorze piwo.

Otwarcie Sezonu to dobre piwo. Nic nikomu raczej nie urwie, ale jest bardzo sympatyczne. Nie za słodkie, nie za gorzkie, nie za puste, nie za intensywne, takie w sam raz. Etykieta tez niczego sobie, utrzymana w tej samej stylistyce co pozostałe piwa z browaru Trzech Kumpli. Zdecydowanie i bez potrzeby dłuższego zastanawiania się solidna ocena 4/5.

Ocena ogólna 4/5

Data przydatności – 16/02/2017
Alkohol – 5,5%
Ekstrakt – 12,5%
IBU – 25
Cena – ? (prezent)
Skład: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, płatki owsiane, chmiele: Hallertauer, East Kent Golding, Saaz, drożdże.

One comment

  1. Pingback: Trzech Kumpli - Saisonator - Jasne czy ciemne?

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>