New Holland Brewing – Dragon’s Milk

DSC_0838 New Holland Brewing – Dragon’s Milk. Bourbon Barrel-Aged Stout. Imperial Stout z USA naczekał się trochę na swoją kolej. Zakupiony w Teksasie w wrześniu trafił pod ocenę dopiero w listopadzie. Dragon’s Milk z browaru New Holland Brewing dostępny jest na rynku w kilku różnych wersjach, mi akurat udało się zakupić wersję Bourbon Barrel-Aged. Doświadczenia z połączeniami imperialnego stoutu i beczki po bourbonie mam jak najbardziej pozytywne, także powinno być dobrze. Boję się tylko, jak Dragon’s Milk wypadnie na tle próbowanego całkiem niedawno Prairie Bomb! z Prairie Artisan Ales, które było wprost wyśmienite. Zobaczmy zatem jak smakuje RIS rodem z Michigan.

Piwo czarne, nieprzejrzyste, klarowne. Piana średnio obfita, szybko opada. W aromacie na pierwszym planie słodka czekolada i kawa. Wysycenie średnie, może odrobinę za wysokie jak na imperialny stout. W smaku piwo dość słodkie, ale ta słodycz skontrowana jest przyzwoitą goryczką. W aromacie przebija się nieco wanilii, początkowo niezbyt intensywnej, ale coraz mocniej wyczuwalnej w miarę ogrzewania się piwa. Nie czuć za to alkoholu, a jest go tu nie mało – 11%. Nie ma tutaj nadmiernej paloności, nie ma pozostającej goryczki, nie ma posmaków alkoholu. Jest za to dużo czekolady i posmaków pochodzących od beczki.

Dragon’s Milk to RIS zdecydowanie stojący po słodkiej stronie tego stylu. Piwo dość dobrze zbalansowane, nie przesadzone, może poza słodyczą, w żadną stronę. Co prawda nie powala z nóg tak jak wspomniane wcześniej Pirate Bomb! ale i tak w porównaniu do próbowanych przeze mnie od tej pory imperialnych stoutów wypada olśniewająco i zasługuje na najwyższą ocenę.

Ocena ogólna 5/5

Data przydatności – ?
Alkohol – 11%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
Cena – coś w okolicach $20 za czteropak
Skład: ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.