Deep Ellum IPA

DSC_0691 Deep Ellum IPA. Prosto z Dallas, TX. Deep Ellum Brewing Company to mały browar mieszczący się w dzielnicy Deep Ellum nieopodal Downtown Dallas w Teksasie. Piwo zakupione w sześciopaku o ile dobrze pamiętam na jakieś przydrożnej stacji benzynowej w okolicach Dallas. Cena około $12, co daje jakieś osiem złotych za puszkę 12 oz. Ci którzy myślą, że USA to tylko Bud Light i Miller są w głębokim błędzie. Na przeciętnej stacji benzynowej czy zwykłym supermarkecie wybór piwa często jest na poziomie co pomniejszych sklepów specjalistycznych w Polsce. A co najlepsze, można łatwo kupić nie tylko piwa z kolosów pokroju Sierra Nevada, ale także trunki z mniejszych, lokalnych, browarów. Jeszcze nam u nas do tego daleko, ale może kiedyś.

Piwo w zgrabnej puszeczce o pojemności 12 oz, czyli 355 ml. Na górze ciekawy slogan – Our year’ round ode to the Pacific Northwest Hops. Ale poza tym nie znajdziemy tutaj za wiele informacji. Nie ma nic na temat ekstraktu, ani IBU, ani nawet o zawartości alkoholu! Jest za to data rozlewu. Piwo piję ponownie, już w Polsce, równo dwa miesiące po tej dacie. Piana bujna, średniopęcherzykowa, siada powoli. Aromat słodkich owoców tropikalnych. Jest mango, jest i trochę cytrusów i odrobina żywicy. Wszystko bardzo intensywne. Barwa ciemno złota, wpada delikatnie w kolor pomarańczowy. Goryczka odczuwalna już przy pierwszym łyku. Piwo wytrawne, ale pełne w smaku. Jest trochę słodu, trochę karmelu i do tego mocna goryczka. Goryczka jest intensywna, ale bardzo krótka. Pojawia się i błyskawicznie znika po przełknięciu. Nic tutaj nie zalega. Na dnie puszki odrobina osadu. Piwo pije się bardzo przyjemnie. Wysycenie na średnim poziomie.

Deep Ellum IPA to piwo z całorocznej oferty tego browaru. Fajną sprawą są tutaj puszki, które mniej ważą i łatwiej przywieźć ich kilka w walizce. Piwo zdecydowanie warte polecenia. Nie jest to może nic olśniewającego, ale po prostu klasyczne amerykańskie IPA. Aromatyczne, wytrawne, gorzkie. Czyli dokładnie to o co w tym chodzi. Do tego łatwo dostępne w okolicach browaru, za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Ocena ogólna 4/5

Data rozlewu – 16/07/2017
Alkohol – 7%
Ekstrakt – ?
IBU – 70
Cena – 8 zł ($12 za sześciopak)
Skład – ?

Jeden komentarz Dodaj swoje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.