Beskydský pivovárek – Washington India Pale Ale

DSC_0656 Beskydský pivovárek – Washington India Pale Ale. Druga szansa. Dalej mam w pamięci rewelacyjne Oregon IPA, ale i też przeciętne Summer Day Ale. Ciekawe jak na ich tle wypadnie kolejne IPA z tego samego browaru, tym razem nazwane Washington IPA. Tak jak w poprzednich przypadkach mamy tutaj butelkę PET o pojemności 1 litra. Etykieta tym razem z mapą USA z zaznaczonym stanem Washington na północnym zachodzie kraju. Na etykiecie przeczytamy tylko krótką informację o składzie z enigmatycznym zdaniem o waszyngtońskich chmielach. Na stronie browaru dowiemy się nieco więcej – piwo chmielone było odmianami Bravo, Citra i Cascade. Citrę i Cascade znam i bardzo lubię, chmiel Bravo nie jest mi znany. Zobaczymy jak to się komponuje.

Piana bardzo słaba, nie ma jej prawie w ogóle, a to co powstało bardzo szybko się redukuje do zera. Barwa bursztynowa, piwo delikatnie zamglone. Aromat słodki i to zarówno słodki słodowo jak i słodki owocowo od chmielu. W aromacie oprócz słodkich owoców jest też delikatna nuta kwiatowa, gdzieś na drugim planie dopiero są cytrusy z których słynie między innym Citra. Piwo wytrawne, goryczka wysoka. Po przełknięciu niestety tak jak w przypadku Summer Day Ale wychodzi delikatnie stęchły aromat, ale w mniejszym natężeniu, tudzież tutaj maskują go bardziej inne aromaty. Wysycenie niskie, do średniego. Piwo pije się w miarę przyjemnie, niestety stęchlizna nasila się w miarę ogrzewania. Goryczka nieco zalega. Co ciekawe druga szklanka nalana z tej samej butelki ma już przyzwoitą pianę, ale poleciało też trochę drożdży zbitych w nieładne grudki.

Washington IPA oceniam poziom niżej niż Oregon IPA, ale lepiej niż Summer Day Ale. Nie wiem czy to pierwszy próbowane przeze mnie piwo faktycznie było takie wyjątkowe, czy też było zdecydowanie świeższe, czy też może był to efekt nowości. Tak jak poprzednio cena 15 złotych za litrową butelkę, czyli całkiem przeciętnie. Spróbować można, ale w pierwszej kolejności szukajcie Oregon IPA.

Ocena ogólna 3/5

Data przydatności – 29/09/2016
Alkohol – 6,3%
Ekstrakt – 14
IBU – ?
Cena – 15 (1 litr, sklep specjalistyczny)
Skład: Beskydská voda, hanacke ječné slady, washingtonske chmely (Bravo, Citra, Cascade)
Nefiltrovane a nepasteryzovane pivo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.