Kings Brau Abbaye – Bière Blonde

DSC_0647 Kings Brau Abbaye – Bière Blonde. Kolejne marketowe piwo. Pora na kolejne marketowe piwo. Tym razem przy okazji zakupów w Intermarche w oko wpadło mi coś nietypowego. Piwo produkowane dla sieci supermarketów, ale nie jest to jasne pełne, a belgijski blond, w dodatku warzony we Francji. Coś się ostatnio stało to modne, Żabka jakiś czas temu wypuściła na rynek własną serię piw, Cechowym zachęcała Biedronka, a i Lidl od czasu do czasu ma coś ciekawego. Puszka 0,5 litra w cenie 3,99 zł. Grzech nie wziąć i nie spróbować. Przezornie jednak zakupiłem tylko jedną sztukę. Zobaczmy co tam nawarzono dla Intermarche na licencji Opactwa Św. Pawła w Wisques. Puszeczka całkiem ładna, bordowa z złotymi napisami i motywem kościelnego okna, zapewnie inspirowana opactwem w Wisques. Wygląda to całkiem ciekawie. Przejdźmy do piwa.

Piana obfita, drobna, siada powoli. Piwo prawie klarowne, delikatnie opalizuje. Aromat słodki, ale nie dający się łatwo zaklasyfikować. Trochę landrynka, trochę melon, ale zdecydowanie słodko. Wysycenie wysokie. W smaku bardzo wyraziste, początkowo słodkie, ale na finiszu wytrawne. Goryczka niska. W smaku zdecydowanie dominuje słodycz. Niestety jest też metaliczność.

Jakoś strasznie odrzucające to piwo pomimo nadmiernej słodyczy i metaliczności nie jest. Wypić można, ale zdecydowanie nie powala. Zdecydowanie za słodkie jak na mój gust. Ale i tak warto było spróbować by wyrobić sobie wstępną opinię na temat tej serii. Ostatnio zauważyłem jeszcze kilka innych piw tej marki, może będzie okazja jeszcze spróbować.

Ocena ogólna 2/5

Data przydatności – 30/08/2017
Alkohol – 6,2%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
Cena – 3,99 (Intermarche)
Skład: Woda, słód jęczmienny, ekstrakt z chmielu
Piwo jasne pasteryzowane klasztorne, warzone na licencji Opactwa Św. Pawła z Wisques. Wyprodukowano we Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.