Tesco Finest – Porter

DSC_0644 Tesco Finest – Porter. Angielski porter w brytyjskim Tesco, wyprodukowany na Słowacji. To już będzie ostatnie piwo z serii Tesco Finest wspomniane tutaj. Po Unfiltered Ale i Wheat na koniec został do spróbowania porter w stylu angielskim. Tak samo jak w przypadku pozostałych piw z tej serri, mamy tutaj butelkę 0,33 litra z czarna etykietą. Wszystkie piwa uwarzone są w niewymienionym z nazwy browarze na Słowacji. Cena także ta sama – 3,99. Porter angielski to nie jest zbyt porywający styl, także nie spodziewam się tutaj rewelacji, ale jest potencjał na to, żeby było przynajmniej przyzwoicie. Spróbujmy więc co też dla Tesco nawarzono w tym stylu na Słowacji.

Piana niezbyt obfita i szybko siada. Barwa ciemno brunatna, piwo nieprzejrzyste. Aromat wyraźnie słodki. Sporo słodu i karmelu, uzupełnione odrobiną kawy i czekolady. W smaku dominuje karmel, ale jest też trochę czekolady. Piwo z pozoru wydaje się słodkie, ale jednak jest dość puste. Aromat nas tutaj trochę oszukuje. Na finiszu jest zdecydowanie wytrawnie. Goryczka na średnim poziomie. Chmiel nie wnosi tutaj istotnych walorów. Wysycenie niskie do średniego. Pasuje to tutaj dobrze. Calkiem sporo osadu na dnie butelki.

Tesco Finest Porter nie porywa. Nie znajduję tutaj większych wad, ale nie ma też się za bardzo nad czym pochylić. W mojej ocenie piwo dość słabe, aczkolwiek pijalne. Po prostu nie w moim guście.

Ocena ogólna 2/5

Data przydatności – 12/2016
Alkohol – 5,3%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
Cena – 3,99 (Tescp)
Skład: słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże.
Niefiltrowane, pasteryzowane. Vyrobeno na Slovensku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.