Shepherd Neame – Bishops Finger

DSC_0639 Shepherd Neame – Bishops Finger. Oferty Lidla ciąg dalszy. Po wyśmienitym IPA z Lidla pora spróbować kupione przy tej samej okazji piwo Bishops Finger. Piwo to jest dość często spotykane na sklepowych półkach w Polsce, ale jakoś do tej pory nie miałem okazji go spróbować. Przypowiastkę o pochodzeniu nazwy piwa sobie darujemy, ale ciekawostką jest to, że według browaru jest to najdłużej butelkowane piwo w Wielkiej Brytanii, warzone on 1958. Piwo ma blisko 70 lat, więc nie spodziewam się tutaj nowej fali, ale może będzie to przyzwoite angielskie ESB. Na to przynajmniej liczę. Przeźroczysta butelka, dość popularna w przypadku brytyjskich browarów, nie zapowiada nic dobrego, ale pod względem wizualnym prezentuje się to całkiem ładnie.

Piwo całkowicie klarowne o ciemno bursztynowej barwie. Piana obfita, grubopęcherzykowa, siada powoli. Aromat słodowo karmelowy, mało intensywny. W smaku delikatny karmel i metaliczność. Goryczka niska. Wysycenie niskie. Piwo ogólnie dość słabe. Bez porównania z próbowanym wcześniej IPA robionym dla Lidla.

Flagowe piwo z brytyjskiego browaru, który u nas nazwalibyśmy regionalym, wypada blado. Po pierwsze mało porywający styl, po drugie nawet jak na ten styl jest dość przeciętne. Dodatkowo wada w postaci metaliczności. Na naszym rynku są do dostania znacznie lepsze ESB niż Bishops Finger.

Ocena ogólna 1/5

Data przydatności – ?
Alkohol – 5,4%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
Cena – 3,99 (Lidl)
Skład: zawiera słód jęczmienny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.