Hatherwood – The Green Gecko IPA No 2

DSC_0637 Hatherwood – The Green Gecko IPA No 2. IPA z Lidla. Stała się rzecz niewiarygodna. Sklepy dyskontowe sprzedają IPA. Była parę miesięcy temu akcja z Cechowe IPA w Biedronce za trzy złote. Teraz wypuścił się Lidl z kilkoma piwami aspirującymi do nowej fali. Tym razem nie za trzy złote, a za cztery. Ale i piwo nie krajowe, a importowane – IPA prosto z Wielkiej Brytanii. Piwo tak szybko jak się pojawiło na półkach tak i błyskawicznie zniknęło ale przy okazji zakupów jedną butelkę nabyłem drogą kupna. Na etykiecie widnieje napis Hatherwood Craft Beer Company, ale na ratebeer wyczytamy już, że piwo warzone jest przez browar Bank’s znanym również jako Marston’s z Wolverhampton w angielskim West Midlands. O browarze słyszę po raz pierwszy, ale browarów na Wyspach przecież mnogo.

Etykieta na butelce niczego sobie. Kilka krojów pisma, niby tylko nazwa marki i nazwa piwa, ale wygląda to całkiem ładnie. Piwo klarowne, miedziane. Piana średnio obfita, dość szybko redukuje się do cieniutkiej warstewki. Aromat zaskakująco intensywny. Dominuje żywica, są też cytrusy oraz solidna porcja karmelu. Jest też delikatne masełko, ale obiektywnie oceniając jest to wszystko razem całkiem przyjemne. W smaku piwo zdecydowanie wytrawne. Goryczka średnia, po paru łykach można by nawet powiedzieć, że wysoka. Piwo pije się dość lekko pomimo delikatnej karmelowości której fanem nie jestem.

Bałem się, że będzie paskudnie, albo mega karmelowo jak czasami w angielskich IPA bywa. Ale wychodzi na to, że The Green Gecko IPA No 2 to takie w miarę lekkie angielskie IPA, ale nachmielone bardziej po amerykańsku. Karmelowość jest, ale nie przesadzona. Jest i wada w postaci delikatnego masła, ale nie jest to zbyt nachalne i nie przeszkadza. Jak na piwo z dyskontu za 3,99 to rewelacja w sumie. Ocena może nieco zawyżona, ale mi to piwo jakoś wyjątkowo podeszło. Szkoda tylko, że takich trunków nie ma w stałej ofercie i ciężko teraz stwierdzić czy to był jednorazowy zachwyt, czy faktycznie to piwo trzyma poziom.

Ocena ogólna 5/5

Data przydatności – 31/07/2017
Alkohol – 5%
Ekstrakt – 13%
IBU – ?
Cena – 3,99 (Lidl)
Skład: zawiera jęczmień i żyto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.