Doctor Brew – Summit IPA

DSC_0588 Doctor Brew – Summit IPA. Single malt, single hop. Doctor Brew swoją serię single hop’ów ciągnie już od dłuższego czasu. Bywały lepsze i gorsze wypusty z tej serii, aczkolwiek wszystkie piwa były dość ciekawe. Single hop IPA od Doctor Brew mają zasyp, ekstrakt i poziom goryczki na podobnym poziomie, różnią je tylko użyte chmiele. Niedawno małżonka uraczyła mnie prezentem w postaci nonica od Ale Browaru i kilkoma piwami w tym Summit IPA od Doctor Brew. Spróbujmy zatem jak smakuje piwo uwarzone z chmielem Summit. I jak się pije z nowego szkła.

Piwo lekko zmętnione. Jak na piwa od Doctor Brew to nawet wyjątkowo małe jest to zmętnienie. Barwa złota. Piana obfita, redukuje się bardzo powoli. Aromat intensywny, ale ciężki dla mnie do nazwania. Nie jest tak wyrazisty jak w przypadku innych amerykańskich chmieli. W każdym razie cebuli o której można wyczytać w wielu recenzjach dotyczących piw z chmielem Summit tutaj nie czuję. Goryczka jak na IPA przystało wysoka, czuć ją już przy pierwszym łyku. Lekko piekąca i delikatnie zalegająca. W smaku piwo wytrawne, ale pełne. Po dłuższej chwili średnio przyjemna ta goryczka się robi, nie jest tragicznie, ale jakoś przyjemnie też nie. Wysycenie na średnim poziomie, nie przeszkadza, ale też go nie brakuje. Po pół szklanki piwo zaczyna nieco męczyć.

Nie jest to najlepsze piwo od Doctor Brew. Jeśli chodzi o próbowane przeze mnie single hops to zdecydowanie poniżej średniej. Może coś poszło nie do końca tak jak miało pójść, a może chmiel Summit już tak po prostu ma i do mnie osobiście nie przemawia. W każdym razie piwo jak na czołówkę polskiego rzemiosła co najwyżej średnie.

Ocena ogólna 3/5

Data przydatności – 17/09/2016
Alkohol – 6,2%
Ekstrakt – 16%
IBU – 72
Cena – ?
Skład:
– Słody: Pale Ale
– Chmiel: Summit
– Woda, drożdże
Niefiltrowane, niepasteryzowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.