Tesco Finest – Wheat

DSC_0566 Tesco Finest – Wheat. Tesco po raz drugi. Razem z próbowanym niedawno APA zakupiłem też miedzy innymi pszenicę z serii Tesco Finest. Butelka identyczna jak ostatnio, cena także ta sama. O ile w przypadku American Pale Ale to jak na nasze warunki cena nie była wygórowana, to w tym przypadku już cztery złote za małą butelkę piwa pszenicznego to wydatek większy od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni na naszym rynku. Zwłaszcza jeśli popatrzeć na degustowanego wcześniej wyśmienitego Kulta za 3,29 za pół litrową butelkę. Od złotówki w jedną czy drugą raczej nie zbankrutujemy także sprawdźmy co tam Tesco oferuje jako piwo pszeniczne jasne, górnej fermentacji, niefiltrowane.  Tak jak wcześniej wyprodukowane dla Tesco na Słowacji.

Piana słaba, a nawet można by powiedzieć, że bardzo słaba. Szybciutko redukuje się do zera. Czyli zupełnie co innego niż można spodziewać by się po pszeniczniaku. W aromacie już bardziej klasycznie. Na pierwszym planie intensywny goździk, banana znacznie mniej. Pod tym względem już bliżej do tego, czego można po tym stylu się spodziewać. Piwo jasne, zmętnione, ale mniej niż zwykle w Hefeweizen. Piwo średnio wytrawne, można by nawet powiedzieć, że słodkawe. Zdecydowanie słodsze od próbowanego chwilę wcześniej Kulta. Pomimo tej słodyczy piwo wydaje się nieco wodniste. W smaku bardzo płaskie, nie dzieje się tutaj nic interesującego. Jest trochę banana, ale poza tym nic więcej. Wysycenie dość niskie, a jak na styl to można by powiedzieć, że bardzo niskie. Goryczka też na znikomym poziomie.

Jak na weizena to piana słaba, wysycenie za niskie, nieco za słodkie i nieco za puste jednocześnie. Jak na Exerpertly crafted for Tesco jak piszą na etykiecie to może i niezłe, ale nie za tą cenę. Piwo zdecydowanie słabsze od Unfiltered Ale z tej serii jak i białoruskiego Kulta importowanego dla Tesco jeśli porównywać dwa piwa pszeniczne. Raczej nie polecam, w przeciętnym supermarkecie znajdziecie lepszą pszenicę.

Ocena ogólna 2/5

Data przydatności – 7/12/2016
Alkohol – 5%
Ekstrakt – ?
IBU – ?
Cena – 3,99 zł (Tesco)
Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Niefiltrowane, pasteryzowane. Wyprodukowane na Słowacji.

Jeden komentarz Dodaj swoje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.