Cornelius – APA

DSC_0537 Cornelius – APA. Craft American Pale Ale. No i stało się. Browar Sulimar zabrał się za gatunki piwa popularne wśród browarów kraftowych i zaczął jest wypuszczać pod marką Cornelius. Jako pierwsze testuję American Pale Ale. Piwo w standardowej butelce 0,5 litra. Etykieta może nie jest jakaś fascynująca, ale z pewnością rzuca się w oczy na sklepowej półce.

Piana średnio pęcherzykowa, umiarkowanie obfita. Osiada dość powoli, pozostawiając na powierzchni cienką warstwę do samego końca. Tworzy się ładny lacing. Barwa złota. Piwo jest tylko lekko zmętnione, ale na dnie butelki zostało sporo drożdżowego osadu. Aromat taki jakiego po American Pale Ale można się spodziewać. Na pierwszym planie chmiel, objawiający się aromatem owoców tropikalnych. Piwo raczej wytrawne, nie ma tutaj zbytnio słodyczy. Goryczka zdecydowanie wyczuwalna, może nie za wysoka, ale przyjemna.

Wspomniana na początku etykieta z kogutem pijącym piwo jest w sumie całkiem fajna, tylko po co tyle razy pisać na niej Craft Beer? W sumie, to jest to całkiem przyzwoite APA, coś na poziomie Żywiec APA. Z tą różnicą, że Cornelius jest mętny – po dolaniu do szklanki reszty piwa z dna butelki zrobiło się dużo bardziej mętne, ale też zdecydowanie bardziej gładkie, aksamitne. Nie poprawia to jednak ogólnej oceny.

Ocena ogólna 3/5.

Data przydatności – 31/03/2017
Alkohol – 5 %
Ekstrakt – 12,5%
IBU – ?
Cena – ?
Skład:
– Woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, drożdże
– Chmiele: Magnum, Cascade, Amarillo, Mosaic
Niefiltrowane, pasteryzowane.

Jeden komentarz Dodaj swoje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.