Doctor Brew – Perfect Lager

DSC_0524 Doctor Brew – Perfect Lager. Pierwsze kraftowe jasne pełne? No i w końcu stało się, mamy jasne pełne w wydaniu kraftowym. Nie osławiony pils, tylko swojski lager. Do cen koncernowych to mu trochę brakuje, ale spróbujmy czy piwo warte jest swoich pięciu złotych. Piwo jasne, w pełni klarowne. Piana średnio obfita, średnio pęcherzykowa, średnio trwała. Ale zostaje jednak cienki kożuszek do końca. Aromat głównie słodowy. W smaku bardzo czyste, średnio pełne. Wysycenie na średnim poziomie. Goryczka niska, ale zauważalna. Nie bardzo czuć chmiel. Piwo jest delikatnie kwaskowate. Pije się lekko, jak czeską dwunastkę trochę, ale jest nieco pełniejsze w smaku. Po chwili w aromacie można się doszukać nutki nowofalowego chmielu, ale jest to dość mało intensywne. Dominuje tutaj jednak słodowość.

Trzy słowa na temat opakowania. Nowa butelka – gruba, ciężka butelka, z wysokim kołnierzem. Bardzo fajna, ale za to etykieta jak z dożynek, nie podoba mi się zdecydowanie. Opowieść z tyłu butelki robiona dość ewidentnie pod Euro 2016, które miało miejsce w okolicach premiery. Piwo wyprodukowane w Browarze Czarnków w Kamionce. To kolejna nowość jeśli chodzi o Doctor Brew.

Na plus wysycenie na umiarkowanym poziomie i może cena, ale w takim gatunku to konkurują z Ciechanami i importami z Czech i Niemiec za 3.5, a nie kraftowymi IPAmi za 8. W kategorii jasny lager – bomba. W kategorii piwa do których przyzwyczaił nas Doctor Brew – średnio. Świetna alternatywa na grilla, zwłaszcza jakby kosztowało owe 3.5 i było szerzej dostępne. Ciekawe czy wejdzie do stałej oferty. Pije się to lekko i bardzo przyjemnie. Jakby dołożyć ciut wyższą goryczkę i trochę więcej aromatu to byłaby bomba, nawet za te pięć złotych.

Ocena ogólna 3/5.

Data przydatności – 12/2016
Alkohol – 4,6 %
Ekstrakt – 11,5%
IBU – 29
Cena – 4,99 zł (sklep specjalistyczny).
Skład:
– Słody: Pilzneński, Karmelowy
– Chmiele: Magnum, Ella, Centennial

Jeden komentarz Dodaj swoje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.