Ostatnia prosta 2/4

Utenos Porter Utenos Porter, czyli nie lubimy porterów. Jak już na wstępie zaznaczyliśmy, zastrzegamy sobie prawo do absolutnej subiektywności i tak też jest w przypadku piw tego gatunku. Nie potrafiliśmy dostrzec pozytywnych walorów smakowych tej pozycji. Bardzo mocno odczuwalny smak palonego słodu działał na nas raczej odpychająco, szczególnie, że była to już dwunasta pozycja tego spotkania. Do zalet należy kusząca, jasna jak na portery, brązowo-czerwona barwa.

4 comments

 1. arthemid

  Utenos Porter 🙂
  Jak dla mnie ok, smak powiedziałabym rewelacja ale … na pierwsze miejsce jeszcze nie zasłużyło. Do znawców sie nie zaliczam, ale polubiłam to piwko.
  Pytanie do was czy więcej porterów przetestujecie i opiszecie ;p ??

 2. rafmet

  Dziękujemy za podzielenie się opinią.

  Jeżeli chodzi o Twoje pytanie… Na dotychczasowych, jeszcze nie opisanych spotkaniach (3-6) pojawił się jeden stout (spotkanie 4) oraz jeden porter bałtycki (spotkanie 5). Począwszy od spotkania 7 weźmiemy pod uwagę zaopatrzenie się w większą ilość piw tego typu.

  Jako rozwinięcie tematu dodam, że popularnie nazywane u nas porterami piwa są produkowane przy użyciu drożdży fermentacji dolnej i są to w rzeczywistości portery bałtyckie (w tym również opisany tutaj Utenos Porter nazwany przez nas wcześniej po prostu porterem). Nazwa porter natomiast wywodzi się z piw fermentacji górnej, z których najpopularniejszy obecnie jest gatunek stout (np. Guinness). Są to zupełnie różne gatunki, a całe zamieszanie powoduje podobna barwa tych piw.

 3. Jerzy

  Litewskie portery – dobre ale cholernie drogie. Kumpel z Litwy przywozi – o wiele taniej.
  http://laurahuta.blogspot.com

  LAURAHUTA (z) RESZTĄ: IN CERVISIA VERITAS

  Witam – pozwoliłem sobie na umieszczenie na moim blogu linku na Państwa stronę internetową. Zapraszam na bloga, prosząc o wnoszenie ewentualnych zastrzeżeń dotyczących linka.
  Pozostając z poważaniem, życzę dalszych sukcesów – JM

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>